Relacja z meczu

Autor:

Utworzono:

04.09.2016

W 4 kolejce Klasy B doszło do derbowego starcia w Gminie Pawonków, w którym to zmierzyły się ze sobą drużyny Orła Pawonków i Płomienia Łagiewniki Wielkie. Punktualnie o 17.30 w Pawonkowie sędzia dał znak do rozpoczęcia tego spotkania. Początek spotkania należał do Płomienia, gdyż już w 2 minucie mogli objąć prowadzenie, jednak w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz Orła Marcel Kaczmarzyk. Z minuty na minutę mecz jednak stawał się bardziej wyrównany i oba z zespołów stwarzały sobie bardzo groźne sytuacje podbramkowe. Gdy wydawać by się wszystkim mogło, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem Orzeł konstruuje składną akcję, w której to Marek Jelonek po otrzymaniu piłki na lewym skrzydle oddaje ją do Daniela Janika, a ten pięknym strzałem po długim słupku bramki daje prowadzenie gospodarzom. Pierwsza połowa zatem kończy się wynikiem 1-0 dla gospodarzy.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej zaczyna drużyna Płomienia, która starała się wyrównać wynik spotkania, jednak z każdej ich sytuacji lepiej wychodził bramkarz Orła, który kapitalnie spisywał się przez całe spotkanie. Przyjezdni coraz groźniej zagrażali bramce gospodarzy, więc Orzeł dokonał zmian, aby trochę uspokoić grę, stąd też na boisku pojawiają się Szymon Mlynek oraz debiutujący w seniorach Martin Wojtczyk. Po tych zmianach to Orzeł zaczął dominować w spotkaniu i w jednej z akcji na 50 metrze od bramki Płomienia faulowany jest jeden z zawodników Orła. Rzut wolny wykonuje Karol Wichary, który dośrodkowaniem w pole karne odnalazł Daniela Janika, a ten po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Orzeł w końcówce spotkania dokonuje jeszcze jednej zmiany, na placu gry pojawia się Adrian Wodara. Kilka minut po tej zmianie sędzia zakończył spotkanie i to Orzeł mógł się cieszyć z wygranej 2-0 w tym bardzo ważnym dla obu ekip spotkaniu.