Relacja z meczu

Autor:

Utworzono:

16.10.2016

Przedostatnia kolejka Lublinieckiej Klasy B i spotkanie w Zborowskim tamtejszego zespołu Zielonych z Orłem Pawonków. Spotkanie rozpoczyna się bardzo dobrze dla gości, gdyż już w 9 minucie Daniel Janik dostaje piłkę na 16 metrze od bramki Zielonych, którą zagrywa do niepilnowanego Rufina Rojka, a ten spokojnym strzałem otwiera wynik spotkania. Orzeł długo jednak nie cieszył się z prowadzenia, gdyż już 2 minuty później Matias Kalus strzałem z rykoszetem myli bramkarza Orła Patryka Szafarczyk i wyrównuje wynik spotkania. W 20 minucie sędzia dyktuje rzut pośredni w polu karnym Orła i Matias Kalus strzałem pomiędzy murem zawodników Orła ponownie wpisuje się na listę strzelców, dając tym samym prowadzenie Zielonym. Po kilkunastu minutach gry na prawym skrzydle piłkę otrzymuje Daniel Janik, który dośrodkowuje piłkę w pole karne Zborowskiego, a tam świetnie odnajduje się Patryk Kaczmarzyk, który strzałem przy słupku daje znów remis. W ostatnich sekundach pierwszej połowy jeden z zawodników gospodarzy wychodzi sam na sam i dogrywa piłkę do Martina Saflika, który z drobnymi problemami jednak daje prowadzenie do przerwy Zielonym, zatem pierwsza połowa kończy się wynikiem 3-2.
Na drugą połowę Orły wychodzą bardzo zmobilizowane i po 8 minutach gry Jakub Kucharski dostrzega dobrze wychodzącego Daniela Janik i zagrywa mu prostopadłą piłkę, a ten ładnym strzałem po długim słupku bramki po raz kolejny wyrównuje wynik spotkania. W 59 minucie po raz kolejny Jakub Kucharski zauważa dobrze ustawionego kolegę z zespołu, tym razem jest to Patryk Kaczmarzyk, który otrzymuje piłkę na 25 metrze od bramki rywali i mierzonym strzałem pod poprzeczkę bramkarza Zielonych daje prowadzenie gościom. 3 minuty później Marek Jelonek zagrywając uruchamia dobrze wychodzącego Mateusza Psyk, a ten oddaje strzał, po którym piłka odbija się od jednego z zawodników Zielonych i wpada do bramki, niestety bramka zostaje uznana jako samobójcza, jednak my postanowiliśmy zapisać ją na konto Mateusza. W 67 minucie Marek Jelonek zagrywa dobrą piłkę do Patryka Kaczmarzyk, a ten w sytuacji sam na sam strzela obok bramkarza i kompletuje hat-tricka. 3 minuty po poprzedniej bramce Daniel Janik biegnie z piłką wzdłuż pola karnego i odgrywa piłkę do Marka Jelonka, który strzałem zza pola karnego z pierwszej piłki pokonuje bramkarza Zielonych. Już minutę po tej bramce ta sama dwójka znów konstruuje składną akcję i tym razem Marek Jelonek zagrywa prostopadle do Daniela Janik, a ten siłując się z obrońcą gospodarzy okazuje się lepszy i pierwszy dopada do piłki, po czym umieszcza ją w siatce i daje już prowadzenie Orłowi 3-8. W 72 minucie chwilę nieuwagi obrońców Orła wykorzystuje Tobiasz Miglus, który wychodzi sam na sam z bramkarzem Orła i lobując go zmniejsza stratę do 4 bramek. Na około 10 minut przed zakończeniem spotkania jeden z zawodników Zielonych rajdem po prawym skrzydle wykłada piłkę Mateuszowi Pawełczyk, który strzałem do pustej bramki ustala wynik spotkania na 5-8.