Autor:

Utworzono:

18.09.2016

Opis spotkania:
W 6 kolejce Lublinieckiej Klasy B w Sadowie doszło do spotkania na szczycie, bowiem grały ze sobą drużyny z 1 miejsca - Orzeł Pawonków i 2 miejsca - Tajfun Harbułtowice. Mecz lepiej zaczyna ekipa Orłów, chcieli szybko zdobyć prowadzenie i tak się dzieje w 17 minucie, w której to na 11 metrze od bramki piłkę przyjmuje Daniel Janik, a stojący obok niego Rufin Rojek oddaje strzał i futbolówka mija bramkarza i wpada do bramki. Gol ten pobudził zawodników Tajfuna i zaczęli oni również zagrażać bramce Pawonkowa, jednak świetnie w debiucie w seniorach spisywał się Patryk Szafarczyk. W 1 połowie nie oglądaliśmy już więcej bramek, jednak obie drużyny na przemian stwarzały sobie sytuacje podbramkowe.
Drugą połowę natomiast lepiej zaczyna drużyna Harbułtowic, chciała szybko odrobić straty, ale obrona Orła robiła to co do niej należy, czyli bardzo dobrze strzegła dostępu do bramki. W 75 minucie na 60 metrze od bramki rywala faulowany jest jeden z zawodników Orła. Rzut wolny wykonuje Marcel Kaczmarzyk i precyzyjnie wykonując rzuty wolne z takich odległości zagrywa piłkę w pole karne, a ta przeszła obrońców i bramkarza Tajfuna i Daniel Janik dobija tylko piłkę do pustej bramki i mamy 2-0. Bramka ta podłamała zawodników Harbułtowic bowiem Orzeł teraz dominował w spotkaniu, jednak w stuprocentowych sytuacjach zabrakło skuteczności. W doliczonym czasie gry Marcel Kaczmarzyk wybijając piłkę z 5 metra od własnej bramki daje sytuacje sam na sam Mateuszowi Psyk, a ten spokojnym strzałem obok bramkarza ustala wynik spotkania na 3-0. Po tej bramce sędzia zakończył spotkanie i Orzeł umocnił się na pozycji lidera Klasy B.